Pre Season Friendlies 2013

Saturday July 6th
ALRESFORD TOWN 7-2 East Preston (at Perrins School)
BLACKFIELD & LANGLEY 4-2 Hartley Wintney
Bishops Waltham 2-7 SHOLING Reserves
HORNDEAN 4-5 Clanfield
HORNDEAN Reserves 4-5 Clanfield Reserves
HYTHE & DIBDEN 3-1 AFC Stoneham (At Applemore)
Locks Heath 3-4 PETERSFIELD TOWN
MONEYFIELDS 2-2 Farnham Town (13.00 & 15.00 First Team & Reserves)
Otterbourne 1-1 ROMSEY TOWN
STOCKBRIDGE 1-1 DOWNTON
US PORTSMOUTH 1-7 FOLLANDS SPORTS (11.45 k.o at Burnaby Road)
Warminster Town 5-1 PEWSEY VALE

Tuesday July 9th
AFC Stoneham 3-4 FAREHAM TOWN
BLACKFIELD & LANGLEY 1-3 AFC Totton
CHRISTCHURCH 1-7 AFC Bournemouth
Cranborne 1-5 BOURNEMOUTH POPPIES
HORNDEAN 3-2 Bosham
SHOLING FC 1-4 Southampton U21s
STOCKBRIDGE 1-1 Fleet Town
Warminster Town 1-3 AMESBURY TOWN

Wednesday July 10th
US PORTSMOUTH 3-4 WINCHESTER CITY

Thursday July 11th
HAMWORTHY UNITED 0-2 Poole Town
HORNDEAN Reserves 3-2 Liss Athletic Reserves
LAVERSTOCK & FORD 2-3 Shrewton United
MONEYFIELDS XI 6-0 HYTHE & DIBDEN RESERVES

Friday July 12th
STOCKBRIDGE 0-3 WINCHESTER CITY

Saturday July 13th
ANDOVER TOWN 3-1 Colden Common
Bashley 1-1 BROCKENHURST
BLACKFIELD & LANGLEY 1-3 Gosport Borough
Bridport 4-0 ROMSEY TOWN XI
COWES SPORTS 1-3 Totton & Eling
HAMWORTHY UNITED 2-3 Hamworthy Recreation
HAMWORTHY UNITED RESERVES v Hamworthy Recreation Reserves (4pm)
Headley United 2-0 ALRESFORD TOWN XI
Hedge End Rangers Reserves 4-4 HYTHE & DIBDEN RESERVES
Holt United 0-2 HORNDEAN
HYTHE & DIBDEN 0-1 ALRESFORD TOWN
LAVERSTOCK & FORD 2-5 WHITCHURCH UNITED
NEWPORT (IOW) 2-1 Croydon FC
PEWSEY VALE 0-1 Wotton Bassett Town
QK Southampton 2-7 FAREHAM TOWN
Selsey 1-3 AFC PORTCHESTER
VERWOOD TOWN 1-4 Fleet Town
US PORTSMOUTH 4-1 Paulsgrove
Westbury United 4-2 AMESBURY TOWN
Worthing United 4-0 MONEYFIELDS

Sunday July 14th
WINCHESTER CITY 5-1 Winchester City 2004 FA Vase Winners

Monday July 15th
US PORTSMOUTH 1-3 Liss Athletic

Tuesday July 16th

Alton Town 4-2 AMESBURY TOWN
BROCKENHURST 2-1 Colden Common
COWES SPORTS 0-0 Brading Town
Fleetlands 2-0 PETESFIELD TOWN XI
FLEET SPURS 1-3 Ash United
FOLLANDS SPORTS 4-3 HAYLING UNITED
Gillingham Town 3-2 VERWOOD TOWN
Hamworthy Recreation 2-3 BOURNEMOUTH POPPIES
LYMINGTON TOWN 0-2 HYTHE & DIBDEN
MONEYFIELDS XI 4-1 Chichester City United
NEW MILTON TOWN 0-2 AFC Bournemouth XI
QK Southampton 3-2 ALRESFORD TOWN
Sidlesham 2-9 PETERSFIELD TOWN XI

Wednesday July 17th
FAWLEY AFC XI 2-1 Hythe & Dibden Reserves
HAMWORTHY UNITED 0-5 Wimborne Town
HORNDEAN 1-0 Havant & Waterlooville XI
PEWSEY VALE 1-6 Mere Town
STOCKBRIDGE 1-4 BEMERTON HEATH HARLEQUINS
Winchester Castle 0-1 WINCHESTER CITY XI (four x 20 minute installments)

Thursday July 18th
ALRESFORD TOWN 7-0 Andover Lions
FOLLANDS SPORTS 0-1 Eastleigh
Holt United 0-7 BOURNEMOUTH POPPIES
MONEYFIELDS XI 2-2 Clanfield
NEW MILTON TOWN 3-1 Richmond Park
TEAM SOLENT 0-4 FAREHAM TOWN
US PORTSMOUTH 4-3 Locks Heath

Friday July 19th

ANDOVER TOWN 1-2 FAWLEY AFC
HAMWORTHY UNITED 1-2 Sherborne Town
SHOLING FC 2-2 Gosport Borough

Saturday July 20th
AFC PORTCHESTER 1-1 Pagham
Bridport 4-1 BOURNEMOUTH POPPIES
BROCKENHURST 9-0 Burridge AFC
COWES SPORTS 2-1 FOLLANDS SPORTS
EAST COWES VICS 1-3 WINCHESTER CITY
Frimley Green 0-1 ALRESFORD TOWN
HAYLING UNITED 2-2 East Preston
Holt United 1-1 CHRISTCHURCH
HORNDEAN 1-1 Worthing
HYTHE & DIBDEN 1-3 Michelmersh & Timsbury
LAVERSTOCK & FORD 0-0 Shaftesbury
Ludgershall 0-7 WHITCHURCH UNITED
Melksham Town 3-2 AMESBURY TOWN
MONEYFIELDS 2-3 Selsey
NEWPORT (IOW) 1-2 Brading Town
PETERSFIELD TOWN XI 3-1 Chichester City United XI
PETERSFIELD TOWN 3-0 Chichester City United XI
PEWSEY VALE 2-8 FAREHAM TOWN
RINGWOOD TOWN 1-0 Allendale FC
US PORTSMOUTH 5-5 Littlehampton Town
VERWOOD TOWN 1-0 AFC Bournemouth XI
Wimborne Town 0-2 BLACKFIELD & LANGLEY

Tuesday July 23rd

AFC PORTCHESTER Reserves 2-3 Sporting Bishops Waltham
ANDOVER NEW STREET 1-4 Overton United - Dango Tournament
BLACKFIELD & LANGLEY 4-2 Bashley
BROCKENHUST 4-1 Eastleigh XI
Broughton 2-3 ALRESFORD TOWN XI
COWES SPORTS 0-2 NEWPORT (IOW)
Gillingham Town 3-1 LAVERSTOCK & FORD
Havant & Waterlooville 6-1 FAREHAM TOWN
Hamworthy Recreation 1-3 VERWOOD TOWN
HAMWORTHY UNITED 2-2 Portland United
HAYLING UNITED 1-1 Bosham
HYTHE & DIBDEN 1-4 BEMERTON HEATH HARLEQUINS
Ludgershall 0-1 AMESBURY TOWN
MONEYFIELDS XI 2-3 Locks Heath
NEW MILTON TOWN 2-0 Poole Borough
RINGWOOD TOWN 1-5 ALRESFORD TOWN
Selsey FC 3-1 ROMSEY TOWN
US PORTSMOUTH 4-3 TOTTON & ELING
WINCHESTER CITY 3-1 AFC Totton

Wednesday July 24th
FAWLEY AFC 3-1 QK Southampton
FOLLANDS SPORTS 5-0 Paulsgrove
HYTHE & DIBDEN Reserves 3-2 Michelmersh & Timsbury Reserves
STOCKBRIDGE 1-2 Winchester Castle

Thursday July 25th
AFC PORTCHESTER 5-2 US PORTSMOUTH
AFC Totton 0-2 LYMINGTON TOWN
Blandford United 0-3 CHRISTCHURCH
Hartley Wintney 8-1 FLEET SPURS
Merley Cobham Sports 3-5 BOURNEMOUTH POPPIES
ROMSEY TOWN 0-4 Eastleigh XI
TEAM SOLENT 3-1 Cadnam United
Thatcham Town 1-1 WHITCHURCH UNITED (4-5 on pens) - Dango Tournament at Andover New Street FC
Upham 2-4 Follands Sports XI

Friday July 26th
FAWLEY AFC XI 2-2 SHOLING Reserves

Saturday July 27th
AFC PORTCHESTER Reserves 1-2 Liphook United
ANDOVER NEW STREET 2-1 Thatcham Town XI (3rd vs 4th Dango Tournament)
ANDOVER TOWN 3-0 Oxford City
Arundel 1-2 PETERSFIELD TOWN
Arundel 3-1 PETERSFIELD TOWN XI
Badshot Lea 2-3 ALRESFORD TOWN
BEMERTON HEATH HARLEQUINS 0-3 Wimborne Town
BROCKENHURST 3-0 Weymouth Reserves
Chichester City United 2-3 CHRISTCHURCH (Steve Bernard Trophy)
COWES SPORTS 2-5 SHOLING
Gillingham Town 1-3 BLACKFIELD & LANGLEY
HAMWORTHY UNITED 2-1 Thatcham Town
HAYLING UNITED 2-3 AFC Bournemouth Development Squad
Hedge End Rangers 1-5 HYTHE & DIBDEN
LAVERSTOCK & FORD 4-1 Poole Borough
Locks Heath 1-2 ROMSEY TOWN
Metropolitan Police XI 1-3 Whitchurch United
MONEYFIELDS 0-7 Metropolitan Police XI
NEWPORT (IOW) 6-1 QK Southampton
NEWPORT (IOW) Reserves 7-0 QK Southampton Reserves
NEW MILTON TOWN 1-3 TOTTON & ELING
Pagham 3-2 HORNDEAN
RINGWOOD TOWN 3-1 Chalfont Wasps
Shrivenham 3-0 PEWSEY VALE
STOCKBRIDGE 2-4 Eastleigh Reserves
WHITCHURCH UNITED XI 1-6 Overton United (Dango Tournament Final)
Wick & Barnham Utd 1-0 FAREHAM TOWN
WINCHESTER CITY 2-1 Fleet Town
 
Monday July 29th
TEAM SOLENT 1-4 FOLLANDS SPORTS

Tuesday July 30th

AFC PORTCHESTER 3-0 Broadbridge Heath
AFC Totton 2-3 SHOLING
ANDOVER NEW STREET 1-2 Hartley Wintney
ANDOVER TOWN 3-2 Havant & Waterlooville XI
Arundel FC 2-1 ROMSEY TOWN
Broughton 3-1 FOLLANDS SPORTS XI
CHRISTCHURCH 0-0 Poole Town
Colden Common 2-3 TOTTON & ELING
Farnham Town 1-2 ALRESFORD TOWN
FLEET SPURS 1-1 Alton Town
NEWPORT (IOW) 3-0 Northwood
Winchester Castle 1-2 ALRESFORD TOWN XI

Wednesday July 31st
AFC Stoneham v AMESBURY TOWN
FAWLEY AFC 3-0 Sporting Bishops Waltham
QK Southampton v STOCKBRIDGE (6.30 k.o)
VERWOOD TOWN 5-0 BDFA Rep Side (game finished on 74 mins)

Thursday August 1st
ANDOVER NEW STREET v New Inn

Saturday August 3rd
FLEET SPURS v Sandhurst Devils
LAVERSTOCK & FORD v Shaftesbury (venue TBC)
Locks Heath Reserves v HYTHE & DIBDEN RESERVES (At Gosport)
US PORTSMOUTH v Netley Central Sports (At Burnaby Road)

Tuesday August 6th
HYTHE & DIBDEN RESERVES v Eastleigh Reserves (At Applemore, 7.15 k.o)
New College Swindon v AMESBURY TOWN
NEW MILTON TOWN 3-2 CHRISTCHURCH Reserves

Thursday August 8th
VERWOOD TOWN Reserves v Rossgarth Under 18s (6.30 k.o)

Saturday August 10th
Holt United v AMESBURY TOWN
Merley Cobham Sports v VERWOOD TOWN Reserves
STOCKBRIDGE v Broughton
Sway v CHRISTCHURCH Reserves

Tuesday August 13th
Bournemouth Electric v CHRISTCHURCH Reserves

Wednesday August 14th
HYTHE & DIBDEN Reserves v Cadnam United (At Applemore, 7.15 k.o)

Wednesday August 21st
Wimborne Town Reserves v CHRISTCHURCH Reserves

Saturday August 24th
VERWOOD TOWN Reserves v Richmond Park

Sponsored by
Sydenhams